Použití brusiva Starcke pro materiály

dřevo

Nabízíme Vám produkty pro opracování dřeva, úpravu povrchů, broušení, kartáčování, padování, přebroušení vrstev mezi mořením a laky a dřevosoustružení. Dostupné jsou výrobky pro broušení ručním elektrickým nářadím a strojním broušením  úzkými pásy (tzv. šlajfkami), hranovkami, egalizačními a širokopásovými bruskami. Umíme vyrobit také produkty na čelní kotoučové brusky s různým uchycením (suchý zip – klett, samolepící, na přírubu).

legované a nelegované oceli, nerezová ocel

Nabízíme Vám produkty pro odstraňování rzi a starých laků, čištění od okují, čištění a broušení po svařování, kartáčování, úprava povrchů, broušení, sjednocení povrchů, matování, leštění, finální vysoký lesk. Odjehlování, odstranění ostřin (odgrotování či odhrotování).
Broušení ostří obráběcích nástrojů, pil a fréz.
Výrobky pro přesné broušení na plocho a nakulato.

hliník, neželezné kovy

V zámečnictví při zpracování profilových materiálů (oceli, nerezové oceli, hliník, mosaz, měď, litina, slitiny barevných kovů ) a konstrukcí, je další významnou operací čištění a broušení povrchů brusivem.

Používá se po svařování při čištění svárů od okují, přípravě materiálů pro další povrchovou úpravu (broušení, leštění, lakování, komaxitování, chromování, zinkování apod.), dále při vytváření dekoračních povrchů na nerezové (inox) oceli.

barvy, tmely, laky

Nabízíme Vám produkty také v oboru malířství – natěračství. V těchto oborech se využívá brusivo pro odstranění laků a maleb, úprava a čistění povrchů před nanášením tmelů, barev a laků. Je možno využít z našich produktů např. brusné výseky, archy, mřížku, brusná vlna a 3M Scotch Brite, různé technické kartáče včetně příslušenství ( podložné talíře, samolepící podložky, ruční držáky archů a mřížek).

autolaky

V automobilovém průmyslu se využívají speciální materiály hlavně pro úpravy povrchů.
Pro tento obor máme dostupnou celou škálu produktů od světových výrobců (Starcke, Norton) pro úpravu a renovaci laků, světlometů či karoserií. Je možno odstraňovat staré laky, přebrušovat tmely, opravovat kazy při lakování a následně postupnými operacemi dosáhnout požadovaného výsledku. Nejčastěji využívané produkty jsou výseky, brusné hvězdičky, archy,  ocelová vlna Rakso,  mřížky se suchým zipem, role na molitanovém podkladu, houbičky, vulkanfibry, vlna, 3M Scotch Brite, leštící molitanové adaptéry.  různé unašeče a leštící pasty.

plasty

Při úpravách povrchů z plastů, laminátů, polykarbonátů apod.  můžeme využít TOP voděodolné archy Starcke Matador, které jsou dostupné v zrnitostech od 60 – 7000, rozměr archů je 230x280mm. Dále jsou v sortimentu Starcke k dispozici výseky, archy, vějíře, různé kotouče s otvorem či na stopce. K tomu jsou dostupné různé unašeče, nosné kostky či unašeče. 

sklo, porcelán

Povrchy ze skla či porcelánu jsou při úpravě povrchů velmi specifické. Je možno použít vyztužené vlněné výseky SCD, roll on či combi disky. Materiály Ersta Starcke, které jsou vhodné k výrobě brusných pásů – 942XP, 981X, C41XP, 942J. Složení zrna – silicium carbid, tzv. siliko.

ocel

Povrchy plechů se zušlechťují broušením, kde je zvláště důležitý design a povrchová úprava. Vysoce výkonné řemeny STARCKE zaručují vynikající úběr materiálu a dlouhotrvající rovnoměrnou povrchovou úpravu, čímž splňují vysoké nároky uživatelů.

kůže

Pro opracování materiálů z kůže je možno pracovat s materiály 542E6, 543F7. Tyto materiály jsou dostupné v zrnitostech 40 – 400. Výrobní šíře je 1430 mm, ze které je možno připravit role dle přesných požadavků zákazníků.